Platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč
Bridge 47
Gradimo globalno državljanstvo
Ime projekta: Bridge 47
Projekt Bridge 47 sooblikuje in izvaja 15 evropskih in globalnih organizacij civilne družbe. Namen projekta je mobilizacija civilne družbe, da s pomočjo globalnega učenja prispeva k pravičnosti in izkoreninjenju revščine po svetu.
Trajanje: oktober 2017 – september 2021
Financerji: Evropska unija, finsko Ministrstvo za zunanje zadeve, Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije
Partnerji projekta: Projektni konzorcij je sestavljen iz dveh globalnih mrež, treh nacionalnih mrež o razvojnem izobraževanju, šestih nacionalnih platform organizacij civilne družbe, treh organizacij GCE in evropske raziskovalne mreže.
Izobraževanje za globalno državljanstvo pomaga ljudem razviti poglobljeno in celovito razumevanje, kako sta naš svet in njegovi državljani medsebojno odvisni. S pomočjo tega razumevanja lahko ljudje neposredno in aktivno sodelujejo na političnem prizorišču, sprejemajo informirane odločitve in od odločevalcev v svojih državah zahtevajo skladne politike za enakopravnejši svet.
Agenda 2030, za katero so se vse države članice Združenih narodov dogovorile leta 2015, pravi, da je izobraževanje osrednjega pomena pri doseganju ciljev trajnostnega razvoja. Prvič v globalnem kontekstu priznava, da so potrebna vzporedna prizadevanja za zagotovitev, da učenci različnih starosti (vseživljenjsko izobraževanje) in ozadij pridobivajo znanje in spretnosti za spodbujanje trajnostnega razvoja, kot je podrobno opisano v cilju trajnostnega razvoja 4.7.
Področja projektnega dela:
Koordiniramo globalno mrežo, koalicijo organizacij in posameznikov, ki se zavzemajo za spodbujanje izobraževanja o globalnem učenju, in še posebej za dosego cilja trajnostnega razvoja 4.7. Mreža gradi mostove med vsemi vrstami izobraževanja in predstavlja forum za izmenjavo in skupno prizadevanje za doseganje cilja 4.7.
Prizadevamo si za spremembo politik na nacionalni, evropski in svetovni ravni za večjo prepoznavnost bistvene vloge globalnega učenja pri doseganju Agende 2030, svetovne pravičnosti in izkoreninjenja revščine.
Gradimo nova partnerstva s široko paleto zainteresiranih deležnikov, da bi ideale in prakso globalnega učenja približali novim občinstvom.
Stremimo k opolnomočenju evropske in globalne civilne družbe za uporabo inovativnih orodij ter pristopov globalnega učenja.
Novice
Trajnostni razvoj potrebuje učenje in izobraževanje (odraslih)!
Premisa tokratnega foruma o prihodnosti izobraževanja odraslih ter jubilejnega, 25. andragoškega kolokvija v okviru Tednov vseživljenjskega učenja (TVU) 2021 je bila, da trajnostni razvoj potrebuje učenje in izobraževanje (odraslih). Forum, ki sta ga 12 oktobra 2021...
Od teorije do prakse – čas za izvedbo kažipota o izobraževanju za trajnostni razvoj
Nemška platforma nevladnih organizacij VENRO je v sodelovanju z Bridge 47, katerega partner je Platforma SLOGA, 21. 5. 2021 organizirala virtualno razpravo z naslovom »Od teorije do prakse - čas za ukrepanje za "ESD for 2030"«, ki se je osredotočala na oceno UNESCO...
Zaključila se je svetovna UNESCO konferenca o izobraževanju za trajnostni razvoj
Več kot 70 ministrov in namestnikov ministrov ter 2.800 deležnikov s področij izobraževanja in okolja se je udeležilo virtualne tridnevne konference, ki je potekala od 17. do 19. maja. Na konferenci je aktivno sodelovala tudi vodja področja za globalno učenje pri...
Sprejeta Berlinska deklaracija o izobraževanju za trajnostni razvoj
UNESCO svetovna konferenca o izobraževanju za trajnostni razvoj, ki je potekala med 17. in 19. majem 2021, se je zaključila s sprejetjem Berlinske deklaracije o izobraževanju za trajnostni razvoj. Pri pisanju deklaracije je aktivno sodelovala tudi Platforma SLOGA –...