Platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč
Trajnostno. Lokalno. Globalno. II

Ime projekta: Trajnostno. Lokalno. Globalno. II
Trajanje: Projekt se je začel izvajati 1. aprila 2023 in bo trajal do 15. oktobra 2025.
Vodilni partner: Platforma SLOGA
Partnerji: Čarna, d.o.o
Financerji: SLOGA, Čarna, d.o.o. Projekt sofinancira Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenija.
Vodja projekta: Nataša Trbanc

Ozaveščanje širše in strokovne javnosti je nujen predpogoj za uspešno ter učinkovito načrtovanje, izvajanje, spremljanje, vrednotenje in prilagajanje slovenskega mednarodnega razvojnega sodelovanja (MRS), humanitarne pomoči (HP) in globalnega učenja za izpolnjevanje ciljev trajnostnega razvoja (CTR).
Z nadaljevanjem izvajanja Slovenskih razvojnih dni krepimo izmenjavo izkušenj in znanj za uspešnejšo in učinkovitejšo delovanje za odpravo revščine, izkoreninjenje lakote, enakost spolov in varovanje narave.
Te dejavnosti bomo še dodatno podprli s promocijo dosežkov in pozitivnih zgodb MRS in HP s potujočo razstavo in spremljajočimi dogodki v različnih slovenskih statističnih regijah. Za javnost bomo pripravili vrsto gradiv in publikacij s katerimi bomo podrobneje javnost seznanili s stanjem na teh področjih.
Hkrati bomo na socialnih omrežjih s celovito kampanjo ozaveščali in spodbujali državljane ter državljanke za večjo podporo MRS in HP. Kampanjo bomo podprli z izvedbo potujoče razstave o dosežkih in s pozitivnimi zgodbami, kako lahko v RS prispevamo k zmanjševanju revščine in izkoreninjenju lakote v partnerskih državah.
S projektom bomo poskrbeli za celovito vključevanje strokovne javnosti v akademskem svetu, strokovnih institucijah in nevladnih organizacijah.
Z rednimi objavami, tedenskimi novicami in vzdrževanjem spletišča platforme SLOGA bomo zagotovili redno obveščanje in podlago za ozaveščanje o procesih v Sloveniji, EU in na ravni Združenih narodov o možnih in potrebnih ukrepanjij za krepitev MRS in HP.
Izvedli bomo delavnice globalnega učenja za širšo javnost in se z aktivnostmi pridružili večjim dogodkom kot so Teden globalnega učenja, Teden vseživljenjskega učenja, Kulturni bazar in Evropski teden trajnostnega razvoja.
Novice
Potujoča razstava “Zgodbe pozitivnih sprememb” na OŠ dr. Antona Trstenjaka v Negovi
Dne 4. 12. 2023 je potujočo razstavo “Zgodbe pozitivnih sprememb” SLOGA tokrat pripeljala na OŠ dr. Antona Trstenjaka v Negovo, Spodnji lvanjci, kjer je ob njenem odprtju organizirala tudi okroglo mizo na temo migracij. Na SLOGA, platformi nevladnih organizacij za...
Uporaba posebnih pravic črpanja za podnebno odporne prehrambene sisteme in prehrambno varnost
Med svetovnimi krizami, kot sta nezanesljiva preskrba s hrano in podnebne spremembe, je nujnost trajnostnega razvoja izjemnega pomena. Na konferenci COP28 je bila poudarjena ključna potreba po finančni in tehnični podpori kmetijstvu, ki bo usklajena s podnebnimi...
Vsak peti otrok v najbogatejših državah sveta živi v revščini
Poročilo raziskovalnega centra Sklada ZN za otroke Innocenti razkriva občutno povečanje revščine otrok v 40 najbogatejših državah na svetu med letoma 2014 in 2021. Čeprav se je v tem obdobju revščina na splošno zmanjšala za skoraj osem odstotkov, je več kot 69...
Na COP28 se je več kot 60 držav zavezalo, da bodo ob naraščajočih temperaturah zmanjšale emisije hlajenja
Novo poročilo ZN, predstavljeno na konferenci COP28 v Dubaju, predlaga strategijo za zmanjšanje emisij v svetovnem hladilnem sektorju, v katerem se je več kot 60 držav zavezalo k "hladilni zavezi". Poročilo poudarja, da je treba obravnavati vpliv hladilnih sistemov na...