Organizacija EEB bo 22. aprila 2021 predstavila poročilo in dokumentarni film, ki razkrivata uničujoč družbeni in okoljski vpliv sedanjega gospodarskega sistema in predlagata alternativni načrt za pravičnejše gospodarstvo, ki deluje v naravnih mejah našega planeta.
Novo poročilo z naslovom „Na poti k gospodarstvu blaginje, ki služi ljudem in naravi“ empirično poudarja, kako odvisnost Evropske unije od gospodarske rasti propada, tudi pod lastnimi pogoji. Ne samo, da prinaša blaginjo le redkim na vrhu gospodarske piramide, ampak tudi uničuje okolje in spodbuja globalno segrevanje.
Poročilo, ki sta ga pripravila EEB in Oxfam Nemčija, je načrt za prehod na gospodarstvo blaginje, ki temelji na treh glavnih stebrih: demontaži izkoriščevalskih struktur, demokratizaciji upravljanja gospodarstva in zmanjšanju gospodarske rasti.
Poročilo je bilo pripravljeno v okviru projekta Climate of Change, ki ga financira EU, in želi mlade informirati o posledicah globalnega ogrevanja.
V razpravi bodo sodelovali:
Kate Raworth, utemeljiteljica koncepta »gospodarstva krofa« z univerze Oxford
Barbara Sennholz-Weinhardt, Oxfam Germany, soavtorica poročila
Nick Meynen, EEB, soavtor poročila.
Pred panelno razpravo bo EEB gostil tudi spletno projekcijo novega dokumentarca “25-odstotna revolucija”, ki je nastal v sodelovanju z belgijsko nevladno organizacijo Broederlijk Delen.
Poročilo je nastalo v okviru evropskega projekta #ClimateOfChange, ki ga sooblikuje in izvaja 16 organizacij civilne družbe, med njimi je tudi platforma SLOGA. Projekt financirata program DEAR Evropske komisije in Ministrstvo za zunanje zadeve. Izražena stališča ne predstavljajo stališč Evropske unije in/ali Vlade Republike Slovenije.