Kakšno digitalno preobrazbo Evrope si želimo? European Citizen Action Service (ECAS), Konzorcij vsebinskih mrež NVO Slovenije in Mreža nevladnih organizacij za vključujočo informacijsko družbo (NVO-VID) vabijo na spletni dogodek, na katerem bomo naslovili posledice digitalizacije in poiskali odgovore na izzive, ki jih le-ta prinaša za različna področja družbe.

Dogodek, ki se navezuje na razprave v okviru Konference o prihodnosti Evrope in Predsedovanja Slovenije Svetu EU, bo potekal v sredo, 6. oktobra, od 14h do 15.30h.

Deležniki civilne družbe in odločevalci bodo vprašanje sedanjih in prihodnjih politik ter ukrepov digitalne preobrazbe v Evropi obravnavali z vidika digitalne demokracije, digitalnega izobraževanja, digitalnih pravic in digitalne varnosti.

Dogodek predstavlja del širše razprave o omenjenih področjih digitalne preobrazbe v okviru Konvencije civilne družbe o prihodnosti Evrope, ki poteka prek spletne platforme. Zainteresirane organizacije lahko na platformi objavijo svoje predloge in zamisli o prednostnih nalogah, na katere bi se morala Evropska unija osredotočiti okviru evropske digitalne preobrazbe.

Skupina za digitalno preobrazbo pri Konvenciji civilne družbe bo prek spletne platforme zbrane predloge organizacij civilne družbe vključila v politike EU, ki se izvajajo v okviru strategije “Evropa, pripravljena na digitalno dobo“. Cilj strategije je okrepiti digitalno suverenost EU in določiti standarde na področju podatkov, tehnologije in infrastrukture, z jasnim poudarkom na izobraževanju, etiki, temeljnih pravicah in evropskih vrednotah.

Program dogodka

14.00 Uvodni pozdrav

14.10 Uvodni poudarki govorcev

Uvod v razpravo Konvencije civilne družbe o prihodnosti Evrope na temo digitalne preobrazbe (moderator Klemen Balanč, Mreža MaMa).

14.25 Predstavitev prvih rezultatov Skupine za digitalno preobrazbo

  • Elisa Lironi, koordinatorica področja Evropska demokracija, ECAS

14.35 Vprašanja za govorce

  • Moderatorka Assya Kavrakova, izvršna direktorica ECAS

14.55 Razprava z občinstvom

15.15 Sklepne misli in zaključki

  • Helmut Scholz, poslanec Evropskega parlamenta, Levica (DE), Izvršni odbor Konvencije civilne družbe o prihodnosti Evrope;
  • Maša Malovrh, Zavod Beletrina, Mreža NVO-VID.

15.30 Zaključek dogodka

Dogodek bo potekal  angleškem jeziku.

Spletni dogodek bo potekal v angleškem jeziku. Organizatorji dogodka prosijo za potrditev udeležbe prek spletnega obrazca na povezavi TEJ POVEZAVI do torka, 5. oktobra.


Projekt »Za odprto, pravično in trajnostno Evropo v svetu – Projekt predsedovanja EU 2020–2022« financira Evropska unija in izvajajo Združenje nemških razvojnih in humanitarnih nevladnih organizacij (VENRO), Portugalska platforma nevladnih razvojnih organizacij (Plataforma ONGD), SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč, ter Evropsko združenje nevladnih organizacij za pomoč in razvoj (CONCORD). Projektne aktivnosti v Sloveniji sofinancirata Evropska unija, Ministrstvo za zunanje zadeve in Ministrstvo za javno upravo (iz Sklada za nevladne organizacije). Stališča in mnenja v nobenem primeru ne odražajo stališča ali mnenj financerjev. 

 

 

Translate »