Kaj bo prineslo oktobrsko srečanje Afriške in Evropske Unije? Kakšna je prihodnost Sporazuma iz Cotonouja? Kakšna je vloga civilne družbe v teh procesih? Kaj Republika Slovenija zagovarja in kaj bi morala zagovarjati v institucijah Evropske unije? Kaj lahko civilno-družbene organizacije in pobude prispevamo? Kaj priporočamo Vladi Republike Slovenije?
Na takšna vprašanja bo odgovorila delavnica, namenjena nevladnim organizacijam in drugim zagovorniškim organizacijam, ki delujemo na področju (1) krepitve bolj uravnoteženega sodelovanja med afriškim in evropskim kontinentom ter (2) povečanja slovenskega prispevka. Cilja delavnice sta (a) okrepiti načine sodelovanja med NVO in (b) oblikovati začetni niz priporočil političnim odločevalcem v Sloveniji pred Vrhom AU in EU.
Delavnico bosta vodila Ana Kalin (članica JAES skupine, Forum za enakopraven razvoj – FER) in Albin Keuc (SLOGA, platforma NVO za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč). Potekala bo 8. septembra, med 9.30 in 13.30 v prostorih restavracije Skuhna na Trubarjevi 56 v Ljubljani.
Na delavnico se prijavite s pomočjo spletnega obrazca – do 15.00 do 7. septembra 2020.
V času predsedovanja tria Nemčije, Portugalske in Slovenije se na področju odnosov med afriškim in evropskim kontinentom, oz. med Afriško in Evropsko unijo zaključuje intenziven proces priprave nove Skupne Strategije Afrika – EU (Joint Africa-EU Strategija) ter novega Sporazuma o partnerstvu med afriškimi, karibskimi in pacifiškimi državami. Oba procesa odpirata pomembna vprašanja glede gospodarskega sodelovanja, migracij, človekovih pravic, vloge civilne družbe, spolnih in reproduktivnih pravic.
Dogodek je izveden s finančno pomočjo projekta ‘Towards an open, fair and sustainable Europe in the world – EU Presidency Project 2019-2021’, ki ga financirata Evropska unija in ga izvajajo nacionalne platforme FINGO, FOND in CROSOL v sodelovanju z evropskim združenjem CONCORD. Projekt v Sloveniji sofinancira Ministrstvo za zunanje zadeve, izvaja ga platforma SLOGA.