Zavod Global vabi na serijo spletnih delavnic, na katerih si boste podrobneje pogledali izsledke raziskav o tem, na kakšen način učna gradiva v slovenskem prostoru predstavljajo neevropska ljudstva. Podroben pregled so izvedli študentje in študentke etnologije in kulturne antropologije na filozofski fakulteti pod mentorstvom dr. doc. Sarah Ana Lunaček Brumen.

Namen serije delavnic, ki jih bo facilitirala Lucija Tacer, podpredsednica mladinske sekcije Društva za ZN za Slovenijo, je po pregledu trenutnega stanja stopiti korak naprej. Predstavili in iskali bomo možne alternativne načine predstavljanja medkulturnih tem, kot so razvoj, rasizem, neokolonializem, kultura (ples, glasba, film…), ki so po naših raziskavah vse prevečkrat problematično predstavljene.

Delavnice trajajo eno uro in so namenjene pedagoškim delavkam in delavcem, mladim ter ostalim, ki jih tematika zanima.

Delavnice bodo potekale prek Zooma.

Seznam delavnic:

22. novembra ob 18.00 Rasizem: tudi pri nas?

24. novembra ob 16:30 Razvoj: kdo koga razvija?

25. novembra ob 18.00 Neokolonializem: je to že passe?

29.novembra ob 18.00 Film: afriški film sploh obstaja?

1.decembra ob 16:30 Glasba: je vsa glasba afriška glasba?

2. decembra ob 18.00 Ples: plešejo vsi Afričani?

Prijavite se TU


Projekt »Za odprto, pravično in trajnostno Evropo v svetu – Projekt predsedovanja EU 2020–2022« financira Evropska unija in izvajajo Združenje nemških razvojnih in humanitarnih nevladnih organizacij (VENRO), Portugalska platforma nevladnih razvojnih organizacij (Plataforma ONGD), SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč, ter Evropsko združenje nevladnih organizacij za pomoč in razvoj (CONCORD). Projektne aktivnosti v Sloveniji sofinancirata Evropska unija, Ministrstvo za zunanje zadeve in Ministrstvo za javno upravo (iz Sklada za nevladne organizacije). Stališča in mnenja v nobenem primeru ne odražajo stališča ali mnenj financerjev.

Translate »