Aarhuška konvencija in podnebje v času predsedovanja Slovenije EU
Predsedovanje Slovenije je padlo v čas pomembnih procesov zelenega prehoda EU in sprejemanja predpisov, ki bodo tlakovala pot do podnebno nevtralne EU. Ukrepi, potrebni za doseganje se bodo nanašali na življenje vsakogar. Zato je pomembno, da je civilna družba v največji meri vključena v te procese, to pomeni da je dobro informirana, da lahko učinkovito prispeva svoje predloge in ideje v procesih oblikovanja pravil in ukrepov ter po potrebi tudi uveljavlja učinkovito pravno varstvo. Gre za polno uveljavljanje Aarhuške konvencije, pri čemer je civilna družba še vedno soočena z izjemnimi izzivi tako na ravni EU kot nacionalni ravni.
Delavnica o Aarhuški konvenciji, človekovih pravicah in podnebnih spremembah v času predsedovanja Slovenije Svetu EU
bo v torek, 7. septembra 2021, med 9. in 13. uro bo prek spleta.
V kontekstu predsedovanja Nemčije, Portugalske in Slovenije bomo na posvetu razpravljali o aktualni problematiki uveljavljanja Aarhuške konvencije v povezavi z varstvom človekovih pravic, novim Podnebnim zakonom EU in siceršnjimi podnebnimi prizadevanji. Prispevki priznanih mednarodnih in domačih strokovnjakov in razprava z njimi bo usmerjena na potrebo in možnosti za resnično in učinkovito angažiranje civilne družbe, ki je pomemben zaveznik oblikovanja okoljskih politik, tako na ravni EU kot tudi v nacionalnem okviru. Rezultati razprave bodo pomembni tudi za Sedmo srečanje držav članic Aarhuške konvencije, ki bo potekalo oktobra v Ženevi.
Program>>>
Več informacij o dogodku na spletnih straneh Mreže za prostor in Plan B za Slovenijo.
Na dogodek se lahko prijavite na spletni strani organizatorja UfU – Independent Institute for Environmental Issues – PRIJAVA.