V nedavnem poročilu je poudarjena zavezanost EU cilju trajnostnega razvoja št. 2 (nič lakote), katerega namen je izkoreniniti lakoto, zagotoviti zanesljivo preskrbo s hrano in spodbujati trajnostno kmetijstvo. Čeprav je EU dosegla napredek na področju trajnostnih kmetijskih praks, izzivi, kot so debelost in vplivi na okolje, ostajajo.
Ključne ugotovitve:
Debelost prizadene 15 % prebivalstva EU, več kot polovica pa ima prekomerno telesno težo, kar predstavlja veliko tveganje za javno zdravje.
Pri trajnostnih kmetijskih praksah, vključno z ekološkim kmetovanjem, je bil dosežen napredek, vendar je za uresničitev ciljev do leta 2030 potrebnih več ukrepov.
Uporaba pesticidov in emisije amoniaka so se zmanjšale, vendar še vedno obstaja zaskrbljenost zaradi onesnaževanja, zlasti tal in vode.
Za dosego ničelne lakote do leta 2030 so potrebna pospešena prizadevanja za uravnoteženje kmetijske produktivnosti z varstvom okolja in izboljšanjem javnega zdravja.
Celotno poročilo si lahko preberete na povezavi: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=SDG_2_-_Zero_hunger&oldid=645060
❦ ❦ ❦
SLOGA – delujmo trajnostno, lokalno in globalno!
Projekt Trajnostno. Lokalno. Globalno. II izvaja SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč. Sofinancira ju Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve. Vsebina ne predstavlja stališč Vlade Republike Slovenije.