Teden globalnega učenja (TGU) je svetovna pobuda za ozaveščanje in poziv k skupnemu premisleku o našem svetu. Gre za svetovno kampanjo, ki jo izvajata Center Sever-Jug pri Svetu Evrope in Mreži za globalno učenje v okviru projekta  iLEGEND III sofinanciranega s strani Evropske unije in Sveta Evrope. Namen projekta je ozaveščanje o globalnem izobraževanju kot orodju za solidarnost in prispevanje k bolj trajnostnemu, miroljubnemu in pravičnemu svetu.

Letos bodo od 18. do 24. novembra dejavnosti osredotočene na dva od petih stebrov Agende 2030 (ljudje, planet, blaginja, mir in partnerstvo). Slogan letošnjega tedna je: „Povezani ljudje za vključujoč planet“. Del dogodka so lahko vse aktivnosti,  ki prispevajo h kateremu koli od petih stebrov.

Cilj Tedna globalnega učenja je razvijanje učnih skupnosti za aktivno globalno državljanstvo. Globalno učenje pomaga razviti individualne in kolektivne odzive na družbena, ekološka, politična, gospodarska in etična vprašanja skupnega pomena. Mobilizira zavezanost ciljem trajnostnega razvoja (SDG), zlasti cilju 4.7: Izobraževanje za trajnostni razvoj in globalno državljanstvo.

Od leta 1999 dalje je Teden globalnega učenja vsakoletni dogodek, ki ga pod okriljem Centra Sever-Jug organizirajo države članice Sveta Evrope. V tem tednu se v številnih evropskih državah zvrstijo številni dogodki, namenjeni vprašanjem družbene izključenosti, globalne nepravičnosti in globalne solidarnosti. Platforma SLOGA je nacionalna koordinatorica Tedna globalnega učenja v Sloveniji od leta 2006.

 

V okviru projekta Z globalnim učenjem do globalnih ciljev II bosta izvedeni dve delavnici, namenjeni izobraževalcem.

Projekt Z globalnim učenjem do globalnih ciljev II, skupaj s partnerji, izvaja SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč. Sofinancira ga Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve. Vsebina ne predstavlja stališč Vlade Republike Slovenije.

Globalno učenje so SDG II

 

Translate »