Pristop socialnega dela k razumevanju novega pakta o migracijah in azilu v Sredozemlju: Življenja so pomembna (Real Lives That Matter)
Članica SLOGA platforme Raziskovalno-umetniški inštitut Reka Si vas vabi, da se jim pridružite pri razpravi o novem paktu o migracijah in azilu, ki bo potekala naslednji teden, in sicer:;
- Kdaj? 15. aprila, od 11.30 do 13.30
- Kje? na Fakulteti za socialno delo v Ljubljani, Topniška ulica 31, soba P12.
Na okrogli mizi bodo sodelovali govorci z različnimi življenjskimi izkušnjami na področju migracij in azila, ki bodo raziskovali prepletanje področij aktivizma, raziskovanja in vključevanja načela enakosti spolov – vse to pa bo osredotočeno na resnične situacije ljudi in njihova življenja, ki so pomembna.
Jezik: angleščina
Prijavite se tukaj, da si zagotovite udeležbo na zanimivem dogodku
Govorci na dogodku so:
- Manar Abulkareem Abed je zagovornica, ki se z medsektorskim vidikom bori proti ustrahovanju ter nasilju na podlagi spola in spolov v migracijah. Manar se je pred desetimi leti iz Iraka preselila v Slovenijo in se na podlagi svojih življenjskih izkušenj na področju migracij in azila v zatiralskih spolnih režimih – pa tudi kot mati treh otrok – zavzema za boj proti vsem oblikam nasilja s pomočjo medsektorske pravičnosti.
- Samer Arkawi je aktivist in raziskovalec z življenjskimi izkušnjami na področju migracij in azila. Zaključil je magistrsko nalogo o avtonomiji migracij, trenutno pa je doktorski kandidat na Fakulteti za socialno delo.
- Dr. Emina Bužinkić je raziskovalka, aktivistka in pisateljica, ki pri svojem delu prepleta migracije, izobraževanje, raso in feministično prakso. Emina aktivno prevetruje in prakticira migracijsko pravičnost ter prispeva k organizaciji družbenih gibanj in ljudskih tribunalov. Trenutno dela kot podoktorska raziskovalka na Inštitutu za razvoj in mednarodne odnose, potem ko bo leta 2023 diplomirala na Univerzi v Minnesoti.
Moderatorica: Samar Zughool, direktorica raziskovalnega in umetniškega inštituta Reka Si, je medsektorska feministična raziskovalka, medkulturna trenerka in skupnostna umetniška delavka. Magistrsko nalogo je opravila na temo vloge pravic žensk pri reformiranju javnih politik po arabski pomladi, trenutno pa je doktorska kandidatka na Fakulteti za socialno delo. V okviru umetniškega kolektiva SIDE Samar uporablja skupnostne umetnosti za ponovno ustvarjanje političnih, kulturnih in umetniških pokrajin z medsektorske feministične perspektive.
❦❦❦
Okroglo mizo organizira Reka Si v okviru projekta „Odpornost v zagovorništvu: V okviru projekta „Odpornost v zagovorništvu: Novi pakt o migracijah in azilu“, ki je del programa PROTEUS, ki ga vodi SLOGA, platforma NVO za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč.
PROTEUS kot projekt CERV financira Evropska komisija in zajema obdobje od januarja 2023 do decembra 2025.
Sofinancira Evropska unija. Izražena stališča in mnenja so izključno avtorjeva in ne odražajo nujno stališč Evropske unije ali Izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo. Niti Evropska unija niti organ, ki dodeljuje sredstva, zanje ne moreta biti odgovorna.