Platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč
Trajnostno. Lokalno. Globalno. II

Ime projekta: Trajnostno. Lokalno. Globalno. II
Trajanje: Projekt se je začel izvajati 1. aprila 2023 in bo trajal do 15. oktobra 2025.
Vodilni partner: Platforma SLOGA
Partnerji: Čarna, d.o.o
Financerji: SLOGA, Čarna, d.o.o. Projekt sofinancira Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenija.
Vodja projekta: Nataša Trbanc

Ozaveščanje širše in strokovne javnosti je nujen predpogoj za uspešno ter učinkovito načrtovanje, izvajanje, spremljanje, vrednotenje in prilagajanje slovenskega mednarodnega razvojnega sodelovanja (MRS), humanitarne pomoči (HP) in globalnega učenja za izpolnjevanje ciljev trajnostnega razvoja (CTR).
Z nadaljevanjem izvajanja Slovenskih razvojnih dni krepimo izmenjavo izkušenj in znanj za uspešnejšo in učinkovitejšo delovanje za odpravo revščine, izkoreninjenje lakote, enakost spolov in varovanje narave.
Te dejavnosti bomo še dodatno podprli s promocijo dosežkov in pozitivnih zgodb MRS in HP s potujočo razstavo in spremljajočimi dogodki v različnih slovenskih statističnih regijah. Za javnost bomo pripravili vrsto gradiv in publikacij s katerimi bomo podrobneje javnost seznanili s stanjem na teh področjih.
Hkrati bomo na socialnih omrežjih s celovito kampanjo ozaveščali in spodbujali državljane ter državljanke za večjo podporo MRS in HP. Kampanjo bomo podprli z izvedbo potujoče razstave o dosežkih in s pozitivnimi zgodbami, kako lahko v RS prispevamo k zmanjševanju revščine in izkoreninjenju lakote v partnerskih državah.
S projektom bomo poskrbeli za celovito vključevanje strokovne javnosti v akademskem svetu, strokovnih institucijah in nevladnih organizacijah.
Z rednimi objavami, tedenskimi novicami in vzdrževanjem spletišča platforme SLOGA bomo zagotovili redno obveščanje in podlago za ozaveščanje o procesih v Sloveniji, EU in na ravni Združenih narodov o možnih in potrebnih ukrepanjij za krepitev MRS in HP.
Izvedli bomo delavnice globalnega učenja za širšo javnost in se z aktivnostmi pridružili večjim dogodkom kot so Teden globalnega učenja, Teden vseživljenjskega učenja, Kulturni bazar in Evropski teden trajnostnega razvoja.
Novice
Program Sredozemska mladina v akciji (MYA) se vrača!
Če ste mladi raziskovalec, ki si strastno prizadeva za oblikovanje politik in spodbujanje sprememb v evro-sredozemski regiji, je to vaša priložnost, da vplivate na dogajanje. Prijavite se na razpis Voicing Youth Knowledge in postanite del dinamične mreže ustvarjalcev...
“Ker vedo, kako je živeti vojno, vedo, zakaj je nujno živeti mir.”
Mirovni inštitut z javnimi Pismi o vojnah in miru prinaša glasove tistih, ki so izkusili vojno in razumejo, zakaj je mir dragocen. Eva iz Južnega Sudana opisuje grozote vojne in poziva k ljubezni, enotnosti ter boju za mir ✨️
Zaključen projekt ENAKOpravnoST: Skupaj za bolj vključujočo prihodnost mladih
Projekt ENAKOpravnoST je s pomočjo delavnic, kariernega svetovanja in spletne kampanje opolnomočil 127 mladih iz manj privilegiranih okolij. Poudarek je bil na enakopravnosti, vključevanju in dostopu do mednarodnih priložnosti, ki mladim odpirajo poti v bolj pravično družbo.
152 milijonov evrov uradne razvojne pomoči Slovenije v letu 2024
Slovenija je v letu 2024 za uradno razvojno pomoč namenila 0,23 % BND oz. 152 milijonov evrov, kar je skoraj enako kot leto prej. Povečala je prispevke za humanitarno pomoč in večstransko sodelovanje, dvostranska pomoč pa je bila usmerjena predvsem v Zahodni Balkan.